Dzelme.lv noteikumi

A)       VISPĀRĒJIE SERVERU NOTEIKUMI:

Šie ir DZELME.LV vispārēji noteikumi un tie attiecas uz visu, kas saistīts ar Dzelme.lv projektu – arī, bet ne tikai uz discord un MC serveriem. Šo noteikumu ievērošana ir obligāta un to nezināšana neatbrīvo no atbildības. Administrācijai ir tiesības noteikumus mainīt bez brīdinājuma. Dzelme.lv noteikumi:

1.         Aizliegts reklamēt citus serverus vai jebko, kas nav saistīts ar Dzelmi.

2.         Čatā sarunas notiek tikai latviešu vai angļu valodās.

3.         Aizliegts noniecināt serveri vai Latviju.

4.         Aizliegts izplatīt nacisma, komunisma vai citu okupācijas režīmu ideoloģiju, vizuālos vai jebko citu.

5.         Aizliegts izplatīt pornogrāfiska rakstura materiālus jebkādā formā.

6.         Aizliegts mudināt uz pašnāvību.

7.         Aizliegts traucēt adminus/uzraugus bez iemesla, piemēram, “dod man vip utt..”, tāpat arī aizliegts apvainot adminus.

8.         Aizliegts pārlieku daudz personīgi draudēt vai apvainot citus, bet uzbraucieni, piedūrieni ir atļauti.

9.         Aizliegts runāt rupjības jebkādā formā. Šis ietver arī, bet ne tikai - zobenu nosaukumus, frakciju nosaukumus, aprakstus, F titles.

10.    Ja kādam dod savu profilu, tu uzņemies pilnu atbildību par to.

11.    Aizliegts aicināt citus pārkāpt noteikumus.

12.    Aizliegts izmantot tehniskas servera nepilnības, it īpaši dupe, un par tām ir jāziņo administrācijai.

13.    Aizliegtas darbības, kuras negatīvi ietekmē serveru veiktspēju, piemēram, bet ne tikai - lag machines.

14.    Statuss nenozīmē to, ka kādam nav tiesības tikt sodītam, tie, kuri ir nopirkuši statusu, ir piekrituši servera noteikumu ievērošanai, un sods neuzliek par pienākumu atlīdzināt par statusu kā aprakstīts internetveikala lietošanas noteikumos (http://store.dzelme.lv/terms).

15.    Aizliegts apiet sodus, izmantojot citus profilus.

16.    Uz noteikumiem atsaucas pēc sadaļas (A,B,C,D un numura 1,2,3...), piemēram A4 vai C1.

 

B)    FACTIONS SERVERA NOTEIKUMI

Uz factions attiecas arī vispārējie servera noteikumi, kuri apskatāmi augstāk

1.      Aizliegta jebkāda palīgprogrammu lietošana, izņemot optimizēšanas modus kā optifine. Tāpat arī ir atļauts izmantot Armor HUD un Minimap, kura neparāda apkārtējos spēlētājus.

2.      Uzbrukt citām frakcijām ir atļauts bez ierobežojumiem, nodot ally ir atļauts. Izņēmums ir Peaceful, tās frakcijas regulē noteikumu sadaļa C.

3.      Aizliegts veidot neiznīcināmas struktūras, piemēram, soul sand + ūdens, kuras fiziski nav iespējams izreidot. Gadījumā, ja ir šaubas par šo, tad spēlētājam ir jāuzrāda un jāpaskaidro adminam/uzraugam kā bāzi ir iespējams iznīcināt.

4.      Vienas IP adreses spēlētājiem ir atļauts atrasties peaceful VAI pvp frakcijās, bet ar adminu/uzraugu atļauju var būt izņēmumi.

5.      Ir atļauts taisīt slazdus, bet aizliegts teleportēt citus uz tiem, izmantojot /tpa,/tpahere slazdus. Par slazdu tiek uzskatīta celtne no kuras nav iespējams vienkārši tikt ārā.

6.      Aizliegti scripti, kuri automātiski veic darbības tavā vietā, šis ietver arī auto-clicker.

7.      Katrai frakcijai atļauts claimot tikai vienu pasaules stūri. Tiesības uz stūri ir tai frakcijai, kurai pieder chunks, kurš ir pašā stūrī.

 

C)    PEACEFUL NOTEIKUMI

1.      Ja pievienojies peaceful frakcijai, tad ir aizliegts tai nodarīt jebkādus bojājumus.

2.      Aizliegts traucēt peaceful frakcijām to frakciju teritorijās.

3.      Peaceful frakcijām aizliegts claimot blakus pvp frakcijām un otrādi.

4.      Peaceful frakcijas nekādi nevar iesaistīties cīņā ar citām frakcijām, izņemot warzone (/warp pvp un /warp exitpvp vai citā warzone).

5.      Ja kāds nodara bojājumu peaceful frakcijām, tad tām ir tiesības uz rollback un spēlētājs saņem sodu. Apskatīt Peaceful statusu var uzrakstot /f who frakcija – ja nosaukums ir dzeltens, tad frakcija ir peaceful.

6.      Ja kādas celtnes ir būvētas ārpus peaceful claimiem, tad tās neaizsargā noteikumi un ar tām jebkurš spēlētājs var darīt ko grib.

 

D)    SODI UN SŪDZĪBAS:

1.      Adminiem/uzraugiem ir tiesības pašiem noteikt soda ilgumu. Administrācijas soda ilgumu nevar apspriest un tas ir galīgs. Ja kāds uzskata, ka uzraugs ir uzlicis neatbilstošu sodu, tad var iesniegt apelāciju Discord kanālā. Maksimālais sods par pārkāpumu ir 30 dienas (izņemot noteikumu D8).

2.      Sūdzība/apelācija skaitās iesniegta tikai oficiālajā Dzelmes discord kanālā sadaļā support. Rakstot adminiem privātās ziņās vai kā citādi, sūdzība var netikt uzklausīta.

3.      Sūdzības/apelācijas ir jāiesniedz ne ilgāk kā dienas laikā pēc pārkāpuma, ja tas tiek izdarīts vēlāk, pārkāpumi vairs nav saistoši.

4.      Administrācijai sūdzību/apelāciju izskata 3 dienu laikā, un administrācijas gala lēmumu vairs nevar apstrīdēt.

5.      Sūdzībās/apelācijas, kurās nav konkrēti pierādījumi (ekrānšāviņš vai kas līdzvērtīgs) tiek uzskatītas par nepamatotām un aizvērtas. Ja sūdzība/apelācija ir nepamatoti gara un nestrukturēta, adminiem ir tiesības to neizskatīt. Sūdzības/apelācijas struktūra ir apskatāma discord kanālā support.

6.      Administrācijai nav pienākums pašai meklēt pierādījumus par pārkāpumiem (iet cauri visiem logs utt.), sūdzības autoram vai citai iesaistītai pusei ir pašai jāuzrāda pierādījumi, tomēr, ja administrācija izrāda iniciatīvu un pati ir gatava to darīt, tā var pati palīdzēt atrast pierādījumus.

7.      Ja kāds spēlētājs pārkāpj vairākus noteikumus, sods ir par smagāko pārkāpumu.

8.      Vienīgais sods par ko liek liegumu spēlēt Dzelmes serveros uz mūžu ir draudēšana adminiem personīgi vai DDoS/Botu uzbrukumiem un uzbrukumu draudiem. Kiberuzbrukumi (DDoS) ir nelikumīga darbība un par to var būt nopietnas sekas, kā arī Dzelme.lv administrācija par kiberuzbrukumiem sniegs izmantotās IP adreses interneta piegādātājiem vai varas iestādēm pēc pieprasījuma.

 

E)    SCREENSHARE NOTEIKUMI:

1.      Adminam ir tiesības pieprasīt screenshare no spēlētājiem uz noteikumu neievērošanas aizdomu pamata. Kas attiecas uz SCREENSHARE:

2.      Atbildību par šo uzņemas tas admins, kurš veic screenshare.

3.      Ja tiek pārkāpts kaut vai viens no šajā sadaļā minētajiem liegumiem, tad tiek dots bans.

4.      Ir aizliegts traucēt vai apzināti bremzēt šo procesu, tostarp beigt screenshare bez admina atļaujas.

5.      Aizliegts nesekot admina norādījumiem, adminiem ir tiesības pieprasīt atvērt jebkuras nepieciešamās programmas.

6.      Screenshare laikā ir aizliegts modificēt vai dzēst kaut ko bez admina atļaujas.

7.      Adminam ir tiesības pieprasīt instalēt programmas, kuras nepieciešamas, lai pārbaudītu palīgprogrammu esamību, bet spēlētājs var atteikties no programmas instalēšanas, ja to nevēlas un nesaņemt sodu. Adminiem ir ieteicams veikt screenshare bez papildu programmām.

8.      Admins nedrīkst taisīt screenshare publiskā balss kanālā, izņemot ar paša spēlētāja atļauju.

9.      Spēlētājs var atteikties no screenshare, bet tad tiek piemērots sods.